• Gri Instagram Simge

hakkında-about

Cüneyt Özyurt aslen memleketi Rize Ardeşen olarak,1976 Ankara doğumludur.

Fotoğraf aşkına,sevgisine amatör fotoğraf çekimleri ile başlayıp 2008 yılında iç mekan çekimleri ile profesyonel hayatına başlamıştır.İlgisi,isteği ve fotoğraf çekme sevgisi ile gün geçtikçe teknik ve pratik olarak gelişmeye başlayan fotografik bakış açısını, profesyonel olarak ürün çekimleri ve mimari çekimlerle devam ettirme kararı

alıp;bu konuda birçok çalışma ve proje içinde olmuştur. 

Gezmeyi ve yeni yerleri tanımayı hayat felsefesi haline getirip, gezi fotoğrafçılığı ile ilgili de birçok manzara ve kişileri de portfolyosuna koymuştur.

Tüm fotoğraflarını bu websitesinde bulabilirsiniz. İyi seyirler.

www.cuneytozyurtphotography.com

-

Cüneyt Özyurt was born in Ankara in 1976, he is originally from Ardeşen, Rize.

His love of photography began with amateur shootings and his professional career was initiated with interior space shootings in 2008. He decided to professionally sustain his photographic perspective (which continually shows improvement technically and practically by his desire and enthusiasm of photographing) with product and architectural photography and has been involved in many relevant studies and projects in his regard.

Travelling and discovering new places have become his life philosophy, therefore many landscape and people shoots related to travel photography were included in his portfolio.

You may find all his photographs in this website. Enjoy!

www.cuneytozyurtphotography.com